.     .     .
۱۳۹۵/۰۸/۱۵

اختراع دستگاه زعفران خشک کنی توسط مبتکر روستای سرده

بازدید بخشدار مرکزی از روند خشک کردن زعفران

 بخشدار مرکزی فیروزه از دستگاه زعفران خشک کنی توسط مخترع روستای سرده بازدید نمودند.
آقای طوسی اهل و ساکن روستای سرده بخش مرکزی شهرستان فیروزه و کارشناس ارشد رشته دستگاههای کشاورزی اظهار داشتند ایده اختراع این دستگاه با همکاری دو نفر از دانشجویان در راستای کاهش قیمت تمام شده و وقت و افزایش کیفیت زعفران صورت پذیرفته است .  
مخترع این دستگاه عنوان داشت در ساخت دستگاه از تکنولوژی و فناورین نوین استفاده شده است بگونه ایی که ضمن جلو گیری از نفوذ ناخالصی و شکستگی وعدم تغییر در کیفیت بویژه رنگ زعفران می تواند در کاهش ضایعات به افزایش مرغوبیت زعفران کمک نماید.
آقای مجید یاحسینی پور بخشدار مرکزی ضمن تقدیر و تشکر ازمخترع دستگاه اظهار داشتند جوانان ایرانی دارای نبوغ و استعداد های درخشانی هستند که مایه مباهات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و ضرورت دارد تا در پیشبرد افزایش انگیزه جوانان و کمک به تولیدات داخلی با هدف استقلال و وابستگی کشور ، کلیه مسئولین در چارچوب قانون در پیشبرد اهداف عالیه نظام کمک نمایند .
ایشان در ادامه تاکید نمودند شرکت تعاونی صنفی کشاورزان با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی با انجام اقدامات قانونی زمینه استفاده از این دستگاه در سطح شهرستانت و حتی استان و کشور را فراهم نمایند.
 


منبع : بخشداری مرکزی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۰۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

آماربازدیدکنندگان