.     .     .
۱۳۹۷/۰۲/۱۶

بهره برداری کارخانه گندله سازی شرکت مجتمع فولاد خراسان با حضور رئیس جمهور

کارخانه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان، با ظرفیت تولید سالانه ۲.۵ میلیون تن گندله با حضور دکتر حسن روحانی در نیشابور رسما به بهره برداری رسید.

    به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان نیشابور، روز یکشنبه مورخ 16 اردیبهشت 1397، کارخانه گندله سازی مجتمع فولاد خراسان، با ظرفیت تولید سالانه 2.5 میلیون تن گندله با حضور دکتر حسن روحانی در نیشابور رسما به بهره برداری رسید.
    دکتر حسن روحانی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف مجتمع فولاد خراسان با توضیحات دست‌اندرکاران مجتمع فولاد خراسان از جزئیات فعالیت‌ها و تولیدات این کارخانه مطلع شد.
    شایان ذکر است که با افتتاح این واحد، مجتمع فولاد خراسان اولین شرکت فولادی کشور خواهد بود که از زنجیره کامل تولید فولاد به طور کامل از مرحله سنگ آهن تا محصول نهایی در استان محل استقرار برخوردار خواهد بود.همچنین کارخانه گندله سازی قابلیت افزایش ظرفیت را تا 3.4 میلیون تن دارد.
    گفتنی است فولاد خراسان در نیشابور، در اردیبهشت ماه سال گذشته شاهد افتتاح دومین واحد فولادسازی خود با سرمایه گذاری بالغ بر 700 میلیارد تومان و اشتغالزایی افزون بر 700 نفر بود و هم اکنون با داشتن دو واحد «احیا مستقیم» با ظرفیت 1.6 میلیون تن، 1.4 تولید فولاد خام و بیش از 700 هزارتن محصول نهایی، بزرگ ترین قطب تولید فولاد در شرق کشور است.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

آماربازدیدکنندگان