.     .     .
۱۳۹۷/۰۷/۱۶

در آستانه فصل بارندگی و شروع برودت هوا و در پی بارندگی های اخیر

برگزاری جلسه ستاد بحران با حضور معاون استاندار و فرماندار نیشابور

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران با حضور معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور،دادستان نیشابور،معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری،بخشداران و مدیران دستگاههای اجرایی عضو ستاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان نیشابور،روز دوشنبه 16 مهر 97، جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران با حضور معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور،دادستان نیشابور،معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری،بخشداران و مدیران دستگاههای اجرایی عضو ستاد برگزار شد.در این جلسه که با محوریت گزارش اقدامات شهرداریها، بررسی مسایل و مشکلات بخشهای تابعه،شهرداریها و دستگاههای اجرایی،بررسی خطرات احتمالی در صورت بروز حوادث پیش بینی نشده و اقدامات موثر و پیشگیرانه بمنظور مدیریت صحیح در زمان بحران برگزار گردید، سعید شیبانی ضمن تاکید بر ایجاد هماهنگی و هم افزایی لازم و بالا بودن کمیت و کیفیت این هماهنگی در زمان بروز بحران، گفت: غالباً در حوادث با غافلگیری مواجه هستیم و اطلاع از زمان و ابعاد وقوع حوادث همیشه ممکن نبوده لیکن این مسئله نافی موضوع هماهنگی نیست. یکی  از اولویت ها در زمان بروز بحران، ایجاد هماهنگی و تقویت آن است.
شیبانی با بیان اینکه همواره در معرض حوادث طبیعی و انسانی هستیم و بایستی تمامی راهکارهای موثر در جهت کاهش خسارات و آسیب ها پیش بینی شود ،از دستگاههای اجرایی خواست  با توجه به در پیش بودن فصل بارندگی و برودت هوا، تمامی اقدامات لازم برای مقابله با حوادث احتمالی همچون برف و یخبندان و خسارات ناشی از آن و وقوع سیل که در چند سال گذشته، بیشترین فراوانی خسارت را در این شهرستان بدنبال داشته است، انجام دهند.
در این جلسه بخشداران،شهردار نیشابور ، شهرداران شهرهای اقماری و مدیران امور منابع آب، راهداری و حمل و نقل جاده ای،راه آهن،راه و شهر سازی،خطوط لوله و نفت ،اورژانس 115و مخابرات به ارائه گزارش اقدامات در خصوص جلوگیری از ورود خسارت به همشهریان در مواقع بحران پرداختند.
در ادامه این جلسه معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابوربا اشاره به نزدیک شدن به دهه پایانی ماه صفر، رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) و شهادت هشتمین پیشوای شیعیان، بر آمادگی همه جانبه جهت پذیرایی از زائرین آقا علی بن موسی الرضا (ع) و مسایلی همچون بررسی ایمنی مراکز اسکان،تجهیز درمانگاهها ، ارائه خدمات 24 ساعته و حضور پزشک تمام وقت در مراکز درمانی مسیر راه،اقدامات ترافیکی،آموزش مدیران کاروانها و توجه به مسایل فرهنگی زائرین پیاده در این ایام تاکید کرد.
گفتنی است در دهه پایانی  ماه صفر ،نیشابور بعنوان میقات الرضا هرساله میزبان زائرین پیاده حرم پیشوای هشتم شیعیان امام رضا(ع) می باشد که امسال نیز این میزبانی از8/8/ 1397 تا 1397/8/18 ادامه دارد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۴


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

آماربازدیدکنندگان