.     .     .
۱۳۹۷/۰۸/۱۴

برگزاری جلسه اقتصاد مقاومتی و اشتغال و سرمایه گذاری

جلسه اقتصاد مقاومتی و اشتغال و سرمایه گذاری با حضور احمد بوژمهرانی معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری شهرستان و جمعی از مسئولین در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان نیشابور،روز یکشنبه مورخ 13 آبان ماه 1397، جلسه اقتصاد مقاومتی و اشتغال و سرمایه گذاری با حضور احمد بوژمهرانی معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری شهرستان و جمعی از مسئولین در محل فرمانداری شهرستان برگزار گردید.
دراین جلسه موضوعات جاری مربوط به تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر مورد بررسی قرارگرفته و فرایندهای مشاغل خانگی و تسهیلات دستگاههای حمایتی تجزیه و تحلیل گردید.با توجه به پیشرفت کند پرداختهای این تسهیلات بوژمهرانی برتسهیل شرایط بانکها تاکیدنمود. همچنین نمایندگان جهاددانشگاهی خراسان رضوی توضیحات کاملی از طرح توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی که در راستای سند توسعه روستاییست ارائه نمودند.گفتنی است درسال گذشته فعالیتهای تحقیقاتی دردهستان زبرخان انجام شده و پیشنهادات اجرایی متناسب با ظرفیت های موجود در بخش مورد تصویب واقع شده است.  و درسال جاری دهستان مازول به عنوان مورد مطالعاتی جهت انجام این تحقیقات پیشنهاد گردیده است. در همین راستا فرهمند رییس جهاد کشاورزی نیشابور پیشنهاد استفاده از پسابهای آب و فاضلاب جهت کشت درختان توت و تامین خوراک نوغان داری را مطرح نمود که با استقبال همه اعضا روبرو شد.همچنین دکتر سخدری سرپرست تیم تحقیاتی اجرایی جهاددانشگاهی توضیحات کاملی در مورد فرایندها ,تسهیل گران,پشتیبانها ,بازارسنجی و بازاریابی محصولات روستایی مطرح نمود.شایان ذکر است با توجه به جمعیت شرکت کننده در این طرح از شهرستان نیشابور بیش از 50درصد حجم نمونه استانی این تحقیقات به نیشابور تعلق دارد و به همین سبب راه اندازی مرکز کسب و کارهای خلاقانه در مرکز تحقیقاتی و آموزشی جهاد دانشگاهی نیشابور در دستور کار قرارگرفته است.در پایان ثبت آمارجدید اشتغال زایی دستگاهها ی اجرایی درسامانه رصدکه تاکنون بیش از 34درصد سهیمه تعیین شده شهرستان ثبت گردیده است مورد تاکید مجددقرارگرفت.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

آماربازدیدکنندگان