.     .     .
۱۳۹۷/۰۹/۰۷

برگزاری جلسه کارگروه اشتغال پایدار شهرستان نیشابور

جلسه کارگروه اشتغال پایدار شهرستان با حضور احمد بوژمهرانی بوژمهرانی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان نیشابور و اعضای این کارگروه در محل فرمانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان نیشابور،  روز چهارشنبه مورخ 7 آذرماه 1397 جلسه کارگروه اشتغال پایدار شهرستان با حضور احمد بوژمهرانی بوژمهرانی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان نیشابور و اعضای این کارگروه در محل فرمانداری برگزار گردید.
دراین جلسه بوژمهرانی ضمن اعلام ابلاغ اعتبار مرحله سوم تسهیلات اشتغال روستایی  برمشارکت و همکاری بین دستگاهها وموسسات عامل درجهت جذب تسهیلات و کمک به افزایش تولیدواشتغال شهرستان تاکید نمود.
نبوی نژاد رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی روند جذب تسهیلات اشتغال روستایی وعشایری,مشاغل خانگی ,تبصره 18 ودستگاههای حمایتی راگزارش نمود.
مومن نژاد کارشناس فرمانداری و مسئول کمیته نظارت تسهیلات اشتغال روستایی عنوان نمود در بازدیدی که هفته گذشته توسط کمیته نظارت استان از تعدادی طرح وام گیرنده به عمل آمد نتایج بسیار رضایت بخشی حاصل شدوهمچنین نتایج بازدیدهای کمیته نظارت شهرستان از بیش از 60درصد طرحهای دریافت کننده تسهیلات وبرنامه های آتی این کمیته راشرح داد.
شایان ذکر است با وجود پرداخت بیش از 150 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی وعشایری در شهرستان تعداد قابل توجهی پرونده های مصوب و منعقد شده به مبلغ 360 میلیارد ریال در بانکها موجود بوده ودرحال تکمیل مراحل نهایی دریافت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی از منبع صندوق توسعه ملی می باشند که به همین دلیل باوجود ابلاغ مرحله سوم اعتبارات مربوط به این تسهیلات پرونده جدیدی در کارگروه تشکیل نخواهد شد. مبلغ تسهیلات معرفی شده به بانکها از منبع اعتباری تبصره 18 بندالف و ب بودجه سال 96تاکنون بیش از 1340 میلیارد ریال جهت اجرای 41 طرح بزرگ بوده که به حدود 90 میلیارد ریال ازین طرحها تسهیلات پرداخت گردیده و دیگر پروژه ها در فرایند دریافت این تسهیلات قرار دارند و مبلغ مربوط به طرحهای معرفی شده به بانکها از منبع اعتبارات  توسعه مشاغل خانگی بیش از 22میلیارد ریال می باشد.
همچنین  دراین جلسه دستورالعملهای مربوط به پرونده های تشکیل وتکمیل شده متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری موجودر بانکها به ویژه پروژه های دامداری و کشاورزی قرائت شده و بانکها نیز نقطه نظرات خودرا مطرح نموده ودستگاههای حمایتی گزارشی از سطح جذب تسهیلات و همچنین چالشهای موجود برسرراه این فرایندرا بازگونمودند.درخاتمه با توجه به ارزیابیهای صورت گرفته توسط کمیته نظارت شهرستان تصمیمات مربوط به انحرافات اجرایی وام گیرندگان ازتعهدات ,وبا توجه به عدم تخصیص مرحله سوم اعتبار تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به صندوق کارآفرینی امید ,پیگیری صندوق کارافرینی امید وراهکارهای مربوط به تسریع روند جذب تسهیلات دستگاههای حمایتی و اعلام نتیجه تسهیلات مربوط به تفاهم نامه سازمان ورزش و جوانان با صندوق کارآفرینی امید  از سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان و.....مصوب گردید.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
تعداد بازدیدها : ۱۵۴


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی


بازدید امروز ۸۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۳۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۸۶۰۲۹۰ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۸ نفر
آماربازدیدکنندگان