.     .     .
۱۳۹۷/۱۲/۱۲

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نیشابور

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان نیشابور، روز یک شنبه 12 اسفند ماه  1397، نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان نیشابور با حضور احمد بوژمهرانی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری نیشابور برگزار شد.
در این نشت معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری نیشابور گفت: در سالهای گذشته 258 هکتار از اراضی بستر رودخانه فاروب رومان جهت احداث واحدهای دانشگاه های علوم پزشکی، پیام نور و پردیس دانشگاه نیشابور واگذار شده است.
احمد بوژمهرانی افزود: عرض بستر سیلاب پخش این رودخانه در محل اراضی دانشگاه حدود 600 تا یک هزار و 300 متر است که بر این اساس در حدود 75 هکتار از زمینهای واگذار شده در بستر مخروط افکنه رودخانه فاروب رومان است.
وی ادامه داد: ساخت و سازهای فعلی باعث مسدود شدن دو مسیل اصلی این رودخانه در کال جنگل و کال نانوا شده که با توجه به نزدیک شدن به فصل بهار و بارشهای موسمی خطر وقوع سیل را تشدید می کند.
جانشین مدیریت بحران شهرستان نیشابور هم در این نشست گفت: برای ساماندهی و مدیریت این موضوع نیازمند بودجه و اعتبارات ملی و برنامه ریزی ویژه هستیم تا از وقوعحوادث ناگوار جلوگیری کنیم.
در پایان این جلسه مقرر شد شهرداری نیشابور با همکاری دانشگاه نیشابور، دانشگاه پیام نور، دانشکده علوم پزشکی و با مدیریت امور منابع آب نیشابور در اسرع وقت مسیلهای منشعب از رودخانه فاروب رومان را لایروبی و بازگشایی کنند.
 
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۳۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

آماربازدیدکنندگان