.     .     .
۱۳۹۸/۰۵/۱۸

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور با حضور محمدجواد آذری جهرمی  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.
در این جلسه که روز سه شنبه 98/05/15 و در محل فرمانداری ویژه نیشابور برگزار شد، سعید شیبانی نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار امیدواری کرد سفر وزیر محترم برکات و اتفاقات خوبی در حوزه ارتباطات شهرستان را در پی داشته باشد.
وی نقش و جایگاه ارتباطات را در مسیر توسعه کشور نقشی بی بدیل و انکار ناپذیر دانسته و جایگاه ارتباطات  و فناوری اطلاعات را در حال حاضر بسیار حائز اهمیت دانست.
معاون استاندار و فرماندار نیشابور گفت: شهرستان نیشابور با توجه به جایگاه ، جمعیت ،وسعت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیازها و مطالبات فراوانی دارد و علیرغم اقدامات خوبی که در شهرستان صورت پذیرفته ولی هنوز در برخی روستاها و شهرکهای صنعتی  و جاده های اصلی در خصوص آنتن دهی و تلفن ثابت  مشکلاتی را دارند  که این سفر باعث گردد برخی از مطالبات و نیازها برآورده شود .
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور،با اشاره به وظیفه دولت در تسهیل راههای ارتباطی مردم گفت:این سفر فرصت مناسبی است تا از نزدیک دغدغه مردم ومشکلات آنان را ببینیم و برای حل آن اقدام مناسب انجام دهم وحضور مدیران کل در شهرستانها نیز می تواند ارتقا خدمات به مردم را بهتر کند.آذری جهرمی از ارتباطات بعنوان زیر ساخت دیگر بخشها یاد کرد و افزود :وضعیت ارتباطات در کمتر از ده سال آینده به شکلی خواهد بود که دنیا به سمت اقتصاد دیجیتال پیش رود و نشانه های این اقتصاد در دنیا در حال بروز و ظهور است و در کشور ما نیز این نشانه ها قابل توجه و تامل است. وی در ادامه گفت: این تحولات در حال به وقوع پیوستن است و در سال های نه چندان دور شرکتهای نفتی و هواپیمایی و خودرو سازی بعنوان بزرگترین شرکتهای دنیا محسوب می شدند ولی در حال حاضر شرکتهای فناوری اطلاعات بعنوان بزرگترین شرکتها در دنیا می باشند و این روند توسعه و پیشرفت اقتصاد دیجیتالی ادامه دارد. آذری جهرمی ابزار فناوری اطلاعات را موجب تسهیل مشکلات مردم خواند و صرفه جویی در مصرف انرژی ، هزینه و ایجاد درآمد بیشتر برای مردم را از دیگر مزایای آن عنوان و بیان کرد: حمل و نقل اینترنتی در حال حاضردر شهر ها فعال شده و خدمات الکترونیکی بانک ها کار را برای مردم بسیار تسهیل نموده است . امروزه رشد و توسعه فناوری اطلاعات بسیار بالاست. وی افزود: این فرایند نیز در کشور ما هم اکنون در حال اتفاق افتادن است چه بخواهیم چه نخواهیم نمی توان در مقابل آن ایستاد و بایستی خودمان را جهت توسعه و پیشرفت در فناوری اطلاعات بروز کنیم در غیر اینصورت بعنوان مصرف کننده دیگر کشورها خواهیم شد. همه ظرفیتها و پتانسیل در کشور جهت توسعه وجود دارد و باید در این مسیر تلاش کنیم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعتبارات تخصیص یافته به نیشابور در جهت توسعه امکانات ارتباطی و فناوری اطلاعات در سال گذشته را ناکافی خواند و افزود : باید کارهای اساسی در توسعه شبکه های تلفن همراه اینترنت و تلفن ثابت در شهرستان انجام شود که با الویت ظرف چند ماه آینده باید بخشی از این مشکلات ارتباطی با استفاده از تکنولوژی های جدید و سیستمها، uso در روستا ها و نواحی شهرستان مرتفع شود. آذری جهرمی از تخصیص 24 میلیارد تومان اعتبار برای شهرستان نیشابور در این سفر خبر داد که بایستی ظرف 4 ماه آتی جذب گردد و گفت : در این سفر 24 میلیارد تومان اختصاص داده شد که شرکت همراه اول در خراسان رضوی مامور شده تا 13 سایت را ظرف 3 ماه آینده فعال نماید همچنین 8 سایت شهری مختص نیشابور در نظر گرفته شده است و در هشت روستای بزرگ نیشابور بطور ویژه نسبت به رفع مشکلات اقدام خواهد شد.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

آماربازدیدکنندگان