.     .     .
۱۳۹۸/۱۲/۲۲

تشدید تمهیدات برای مقابله با کرونا در نیشابور


معاون استاندار و فرماندار نیشابور با اشاره به نزدیکی ایام نوروز از تشدید تمهیدات برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری نیشابور، علیرضا قامتی در جلسه تنظیم بازار شهرستان که صبح امروز در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، گفت: تاکنون ۴۶۶ نفر مبتلا به بیماری های حاد تنفسی و مشکوک به کرونا در نیشابور بستری و بیش از ۷۰ درصد مبتلایان ترخیص شده اند.

وی تعداد افرادی که در قرنطینه خانگی به سر می برند را ۱۱۰۰ نفر و افرادی که آزمایش کرونای آن ها تاکنون مثبت اعلام شده ۵۳ نفر و افراد فوت شده با کرونای مثبت را ۶ نفر اعلام کرد.

قامتی با عنوان اینکه بیمارستان ۲۲ بهمن تا ۲۴۰ نفر ظرفیت پذیرش دارد افزود: امروز افراد بستری شده نسبت به هفته قبل کمتر بود و مردم اگر به توصیه های بهداشتی و ایمنی مقابله با کرونا عمل کنند، خواهیم توانست این بحران را پشت سر گذاریم.

فرماندار نیشابور از شهروندان فهیم شهرستان خواست تا از تردد و حضور در سطح شهر حتی المقدور خودداری کنند، جز در مواقع ضروری در معابر و بیرون از خانه حضور نداشته باشند.

مقام عالی دولت در نیشابور گفت: امروز که بحران اپیدمی ویروس کرونا کل کشور را درگیر کرده است، بهترین کار و کمک به مقابله با شیوع ویروس کرونا "در خانه ماندن" است.

وی همچنین با بیان اینکه افزایش تقاضای مردم در بخش درمان باعث شده که کار جهادی معنا پیدا کند بر تصمیم گیری به موقع و مناسب برای برون رفت از این وضعیت تاکید کرد.

وی در جمع مدیران اصناف و اعضای ستاد تنظیم بازار شهرستان بر استفاده از ظرفیت بسیج شهرستان در این شرایط تاکید کرد و گفت: بازار باید احساس کند شما در بازار حضور دارید و نظارت ها بایستی تشدید یابد.

قامتی با عنوان اینکه اتحاد، انسجام و همدلی برای مقابله با بحران کرونا در شهرستان شکل گرفته، بر تداوم اطلاع رسانی ها در خصوص در خانه ماندن مردم، تعطیلیمراکز تفریحی و رستوران ها تاکید کرد و از کادر درمان و خدمات دانشکده علوم پزشکی که در صف اول مقابله با کرونا قرار دارند، نیروهای سپاه، بسیج، قوه قضاییه، نیروی انتظامی، جهادکشاورزی، شهرداری ها و شوراهای اسلامی نیشابور و شهرهای اقماری و اتحادیه کشاورزان و دامداران که به صورت خودجوش در ضد عفونی و گندزدایی سطح معابر مشارکت نمودند، تشکر و قدردانی کرد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
تعداد بازدیدها : ۱۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی


بازدید امروز ۲۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۳ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۰۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۰۴۹۷۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۳ نفر
آماربازدیدکنندگان