.     .     .
۱۳۹۹/۰۵/۰۱

بازدید معاون استاندار و فرماندار نیشابور از مراحل نهایی احداث میدان دام جدید شهرستان

معاون استاندار و فرماندار نیشابور به همراه معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری و رئیس جهاد کشاورزی  از مراحل نهایی پروژه احداث میدان دام جدیدشهرستان بازدیدکرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری نیشابور، علیرضا قامتی در جریان این بازدید گفت: میدان دام جدید شهرستان به وسعت 8 هکتار  و بر اساس دستور العمل کارگروه سلامت توسط بخش خصوصی احداث شده است و به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
علیرضا قامتی افزود: سرمایه پیش بینی شده برای احداث این میدان دام در سال 94 حدود 25 میلیارد ریال بوده که تا کنون حدود 60 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی هزینه شده است.
وی گفت: این میدان با سرمایه گذاری 35 درصدی تعاونی عشایری نیشابور، 35 درصدی اتحادیه تامین نیاز دام نیشابور و 30 درصدی شرکت تعاونی فدک شادیاخ احداث شده است.
قامتی عنوان کرد: این مجتمع ظرفیت خرید و فروش روزانه تا 4 هزار دام سبک و 500 راس دام سنگین را داراست و برای 200 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می کند.
فرماندار نیشابور افزود: این میدان دام تمامی استاندارد های بهداشتی مد نظر کارگروه سلامت را داراست و به لحاظ ترافیکی و ... نیز استانداردهای لازم را رعایت کرده است به طوری که محوطه محصور این میدان 4/5 هکتار است و 2 هکتارجهت پارکینگ و 1/5 هکتار راه دسترسی در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد: اکثر فعالان بخش دام سبک و سنگین سهامدار این میدان هستندکه این مسئله تاثیر مستقیم در اقتصاد دامداران دارد.
گفتنی است نیشابور با  تولید بیش از ۹ هزار تن گوشت قرمز مقام اول استان را  داراست و حدود ۲۰ هزار کیلو گوشت قرمز مشهد را تامین می‌ کند.
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
تعداد بازدیدها : ۵۹


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی


بازدید امروز ۴۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۳۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۸۶۰۲۵۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۲۸ نفر
آماربازدیدکنندگان