.     .     .
۱۳۹۹/۰۵/۰۶

چهارمین جلسه شورای اداری نیشابور در سال ۹۹ برگزار شد

چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور در سال 99 به ریاست معاون استاندار و فرماندار نیشابور و با حضور امام جمعه، نمایندگان مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان و اعضای شورای اداری صبح امروز در فرهنگسرای سیمرغ برگزار شد.
فرماندار ویژه نیشابور با تبریک فرار رسیدن سالروز اقامه اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی و روز نماز جمعه و تقدیر از تلاش های این ستاد در ساخت واحد های مسکونی جهت افراد کم توان مالی عنوان کرد: همه دستگاه های  اجرایی ملزم هستند در کنار اینگونه خیریه ها که بخشی از وظایف ما را بر عهده دارند، قرار گیرند و ارائه خدمات را تسهیل نمایند.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری نیشابور، علیرضا قامتی گفت: افزون بر ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار طی هشت ماه گذشته توسط حوزه بهداشت و درمان شهرستان جذب شده در حالی‌ که کل اعتبارات سال گذشته این حوزه حدود ۴۰۰ میلیارد ریال بود.
قامتی عنوان کرد: روز پنج شنبه معاون وزیر اختصاص 10 ست کامل دستگاه تنفسی ICU به ارزش 50 میلیارد ریال و تجهیزاتی دیگر را به نیشابور وعده داد که روز جمعه این تجهیزات به نیشابور رسید که در نوع خود این سرعت واگذاری بی نظیر است .
وی افزود: یک دستگاه ام.آر.آی به مبلغ ۵۰۰ هزار یورو و ۸۵ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی از جمله قول های معاون وزیر جهت واگذاری با اولویت نیشابور بود که بخش عمده آن طی کمتر از 24 ساعت محقق شد.
فرماندار نیشابور در جمع مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی با بیان این که اساس پیروزی و رکن اصلی انقلاب را امام خمینی(ره) در وحدت دانستندگفت: حاشیه ها را کاهش دهیم و با تجمیع ظرفیت‌ها سرعت و دقت اجرای طرح‌ها و اتمام پروژه ها را افزایش یدهیم.ابد.
وی افزود: اولویت ما برای برنامه ریزی و انجام کار سلامت مردم است و امروز یک جبهه وسیع برای جلوگیری از شیوع کرونا گشوده شده که اگر درست مدیریت نکنیم همه تلاش ما را زیر سوال می‌برد. 
قامتی ادامه داد: در این شرایط سخت که دشمن همه تلاش خود را جهت ایجاد چالش برای نظام به کار گرفته با تلاش شبانه روزی مسئولان‌ مردم احساس ناامنی نمی‌کنند.

امام جمعه نیشابور در ادامه گفت: نماز جمعه آیینه تمام‌نمای حاکمیت و بازتاب تلاش‌های مسئولان‌ است.
حجت‌الاسلام سید قاسم یعقوبی ضمن گرامیداشت سالروز برگزاری اولین مراسم نماز جمعه پس از انقلاب افزود: بخش زیادی از استقبال مردم از این نهاد مربوط به نحوه عملکرد مسئولان‌ است.
وی گفت: نماز جمعه خدمات و مشکلات را بیان می‌کند و نقش موثری در نگاه داشتن مردم در صحنه داشته است.
حجت‌الاسلام یعقوبی همچنین اعلام کرد: خیریه حضرت فاطمه زهرا(س) وابسته به ستاد نماز جمعه شهرستان ۴۰۰ واحد مسکونی احداث و به محرومین و مستمندان تحویل داد که این اقدام ستاد نماز جمعه نیشابور، در کشور کم نظیر یا بی‌نظیر است.
 
امام جمعه نیشابور نیشابور همچنین از ساخت 60 واحد مسکونی جهت زوج های جوان کم توان مالی توسط این خیریه در چند ماه گذشته خبر داد.
نماینده مردم شهرستان‌های نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: انتظار از مجلس یازدهم به عنوان یک‌ مجلس انقلابی زیاد است و توجه به مناطق محروم در دستور کار این مجلس است.
احسان عنوان کرد: در این راستا توزیع قیر رایگان به میزان دو میلیون تن با طرح دو فوریتی نمایندگان تصویب شد که امیدواریم با اجرایی شدن آن شاهد جهشی در این‌حوزه باشیم.
وی ادامه داد: در حوزه مسکن طرح دوفوریتی اخذ مالیات از خانه‌های خالی به تصویب رسید که این مالیات در خدمت توسعه مسکن قرار می‌گیرد.
رئیس دانشکده علوم ‌پزشکی نیشابور هم با عنوان اینکه تیرماه گذشته، مرگ بار ترین ماه ابتلا به کرونا در نیشابور بوده است گفت: وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا از ششم تیرماه وارد مرحله قرمز شد.
محسن‌ عظیمی نژاد افزود: روند ابتلا به این ویروس در این شهرستان افزایش یافته و بیشترین میزان ابتلا در محل کار، مراسم عروسی و عزا، اماکن عمومی، مهمانی‌ها و اماکن زیارتی بوده است.
در این جلسه همچنین پیام قدردانی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تلاش ها و حمایت های معاون استاندار و فرماندار نیشابور توسط نماینده این وزارت در شهرستان تقدیم وی شد.


 


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
تعداد بازدیدها : ۱۱۵

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی


بازدید امروز ۱۳۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۰ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۴۵ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۰۴۳۲۷ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۲ نفر
آماربازدیدکنندگان