.     .     .
۱۳۹۹/۰۵/۱۰

حضور معاون استاندار و فرماندار نیشابور در برنامه رادیویی زلال زندگی🔹معاون استاندار و فرماندار نیشابور با حضور در برنامه زنده رادیویی "زلال زندگی" به مباحث مطرح شده و دغدغه های شهروندان پاسخ داد.

🔹معاون استاندار و فرماندار نیشابور گفت: در ۶ ماه گذشته مصرف آب به واسطه شیوع کرونا و ملاحظات بهداشتی که مردم دارند افزایش یافته است.

🔹به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری نیشابور، علیرضا قامتی در برنامه زنده رادیویی زلال زندگی اظهار داشت:  اتفاق مهمی که در حوزه مدیریت تولید رخ داد، با توجه به محدودیت های منابع آبی تلاش شد ۵ حلقه چاه آب جدید با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال وارد مدار شود و به واسطه این ۵ حلقه در منطقه فوشنجان و چاه هایی که در مناطق دیگر حفر شد، ۱۲۵ لیتر بر ثانیه آب به مجموعه منابع تولیدی افزوده شد و اصلاح شبکه داخلی شهری نیز در دستور کار قرار دارد.

🔹وی افزود: در حوزه توزیع آب نیز با ایجاد ۲ مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی سعی کردیم در ساعت های مصرف کمتر، آب های تولیدی را در مخازن ذخیره و در زمان پیک مصرف که ۱۳۰۰ لیتر بر ثانیه است مدیریت لازم را داشته باشیم.

🔹قامتی با بیان این که صرفه جویی این نیست که آب مصرف نکنیم بلکه باید درست مصرف کنیم گفت: در خصوص مدیریت مصرف آب علی رغم محدودیت ها، در برخی نقاط از آب شرب برای مصارف کشاورزی و دامی استفاده می کنند که از همشهریان گرامی تقاضا داریم که آب را در جایگاه خودش مصرف کنند و حداکثر استفاده بهینه را داشته باشند که شرمنده شهروندان و آیندگان نباشیم.

🔹فرماندار نیشابور با عنوان این شهرستان بعد از مشهد بیشترین صنایع آب بر مانند فولاد را داراست  گفت: ۵۵ درصد از فاضلاب نیشابور به تصفیه خانه هدایت می شود و در یک ماه گذشته با پیگیری های صورت گرفته برای تصفیه ۴۵ درصد باقیمانده نیز سرمایه گذار ورود پیدا کرد.

🔹قامتی ادامه داد: با تصفیه فاضلاب نیشابور در حال حاضر ۲۵۰ لیتر بر ثانیه و با انعقاد قرارداد جدید برای تصفیه ۴۵ درصد باقیمانده فاضلاب، ۴۵۰ لیتر بر ثانیه به حوزه مصرفی صنایعی همچون فولاد و کشاورزی کمک می شود.

🔹وی افزود: پرت آب در بخش هایی از ۱۰۰ درصد به ۱۰ درصد رسیده و این نشان دهنده این است که در زمینه آموزش، ترویج و فرهنگ سازی اقدامات خوبی صورت گرفته است.

🔹فرماندار نیشابور گفت: باید تلاش شود از سنین پایین آگاهی لازم از نحوه صحیح مصرف آب را بیاموزیم چرا که آب سرمایه ملی است و باید آن را به عنوان امانت حفظ کنیم و این امانت را به شکل مناسب به آیندگان تحویل دهیم.


🔹برنامه « زلال زندگی » با هدف فرهنگ سازی جهت استفاده بهینه از آب با مشارکت شرکت آب و فاضلاب استان در رادیو خراسان رضوی تهیه می شود.


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
تعداد بازدیدها : ۱۰۷


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی


بازدید امروز ۸۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۶ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۴۵ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۰۴۲۸۵ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۱ نفر
آماربازدیدکنندگان