.     .     .
۱۳۹۸/۰۱/۰۳

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی خبر داد؛

ورود بیش از چهار میلیون و ۹۰۰ هزار نفر زائر و مسافر به استان طی یک هفته گذشته

سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود چهار میلیون و ۹۱۱ هزار و ۲۹ نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا دوم فروردین سال جدید به استان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهدی فروزان با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، یک درصد کاهش دارد.
وی افزود: 363  هزار و 960  نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  استان  وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 5.9 درصد کاهش داشته است
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 146 هزار و 63  نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد 2.2 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را  نیز 76  هزار و 938  نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۱۷,۱ درصد کاهش داشته است
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند ماه گذشته تا دوم فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم چهار میلیون و  324  هزار و 68 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش سه درصدی مواجه بوده است.
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ 25 اسفند ماه گذشته تا دوم فروردین سال جاری دو میلیون و  997  هزار و 391 نفر به این کلانشهر  وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، 1.9 درصد افزایش دارد.
وی افزود: 263 هزار و  73  نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 2.6  درصد کاهش داشته است
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 146 هزار و  63  نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد 2.2 درصدی همراه بوده است.
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به مشهد وارد شده اند را  نیز 76 هزار و 759 نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته ۱۷ درصد کاهش دارد.
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای 25 اسفند ماه سال گذشته تا دوم فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم دو میلیون و 511 هزار و 496 نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد 3.1 درصدی مواجه بوده است.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۹۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

آماربازدیدکنندگان