.     .     .
۱۳۹۸/۱۱/۲۱

جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور صبح امروز با حضور دکتر علی رسولیان  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، علیرضا قامتی سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری نیشابور ، دکتر جمشیدی ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی، ، حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه نیشابور، نمایندگان  مردم نیشابور وفیروزه در مجلس شورای اسلامی، معاونین فرماندار و روسای دستگاه های اجرایی شهرستان در سالن شهید عابدی فرمانداری برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری نیشابور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی با تبریک دهه فجر و یوم الله 22 بهمن گفت: اصل و محور سیاست اقتصاد مقاومتی، مردمی کردن اقتصاد است.
دکتر علی رسولیان در جلسه شورای اداری نیشابور اظهار داشت: در طرح‌های اقتصادی استان مشکل تامین مالی نداریم بلکه نیازمند حمایت مدیران و مسئولان و کاهش بروکراسی و قوانین سخت گیرانه اداری هستیم.
وی عنوان کرد: از ابتدای امسال حدود ۴۳۰ واحد اقتصادی استان خراسان رضوی به کلینیک صنعت معرفی شده که از این تعداد ۸۰ واحد به چرخه تولید بازگشته‌ است.
رسولیان اظهار کرد: امسال در دهه فجر، هفت هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان طرح اقتصادی توسط بخش خصوصی آماده بهره‌برداری است و مجموع این پروژه ها تا پایان سال  به ۱۳ هزار میلیارد تومان می رسد که نسبت به سال گذشته 58 درصد رشد دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی افزود: در پاییز امسال نیز نرخ بیکاری در استان به 3/6 درصد رسیده است که پایینترین نرخ بیکاری در بین استان های کشور است که این موفقیت حاصل تلاش و همدلی مدیران و مسئولان استان است.
رسولیان همچنین اعلام کرد: نرخ مشارکت اقتصادی در استان خراسان رضوی نیز به ۵۲،5 درصد رسیده و نرخ مشارکت زنان در این استان نیز با فاصله معناداری نسبت به سطح کشور افزایش یافته است.
رسولیان افزود: وی ادامه داد: بالغ بر ۹۵ درصد واحدهای صنعتی استان متعلق به بخش خصوصی است و امسال در بخش برق صنعتی ۱۰ درصد و گاز صنعتی ۱۱ درصد رشد داشته‌ایم.
وی گفت: تاکنون ۵۳۰ میلیارد تومان تسهیلات با سود ۶ درصد به روستائیان استان پرداخت شده که ۱۶ هزار شغل ایجاد شده است.
سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری نیشابور نیز در ادامه جلسه عنوان کرد: در حوزه اقتصادی ۱۳۰ هزار میلیارد ریال طرح در این شهرستان آماده اجراست و یا به بهره برداری رسیده است.
علیرضا قامتی افزود: امسال در دهه فجر ۲۲۲ طرح با اعتبار یک هزار و ۷۹۴ میلیارد ریال در نیشابور به بهره‌برداری رسیده است.
وی گفت: در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز امسال ۶۱ نفر از حوزه انتخابی نیشابور و فیروزه حضور دارند و ۳۳۰ صندوق رای نیز در این حوزه خواهیم داشت.


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
تعداد بازدیدها : ۳۰


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

آماربازدیدکنندگان