.     .     .
۱۳۹۹/۰۱/۰۵

در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی مطرح شد:

واحدهای صنفی در صورت فعالیت، پلمپ می‌شوند/ به جز ۲۰ هزار واحد صنفی مرتبط با مواد غذایی در مشهد، مابقی باید تعطیل باشند

در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا خراسان رضوی، بر پلمپ واحدهای صنفی در صورت فعالیت تاکید شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سردار محمد کاظم تقوی با اشاره به مصوبه امروز ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان، اظهار کرد: در راستای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا کشور، نیروی انتظامی در کنار سایر اعضا وظایف خود را انجام می‌دهد، بدین ترتیب یکی از مصوبات این بود و مقرر شد که نیروی انتظامی با کسبه‌ای که مورد نیاز مردم نیست، فعالیت می‌کنند و باعث تجمع می‌شوند، برخورد کند.
وی افزود: پاساژها، فروشگاه هایی که ضرورتی ندارند و جدای از فروشگاهایی که خدمات پروتئینی و مواد غذایی به مردم ارائه می‌دهند، سایرین حتما باید مجاز به باز شدن فروشگاه باشند.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در کنار مجموعه اصناف و اتحادیه‌ها حضور داریم، تصریح کرد: تیم‌های مشترکی با این مجموعه‌ها تشکیل داده‌ایم و به همه مراکز نیروی انتظامی ماموریت داده‌ایم تا آنچه که مجاز به فعالیت در این ایام تا اعلام بعدی نیستند، از بازگشایی آن‌ها خودداری کنند، در غیر این صورت با تذکر و یا با پلمپ واحدهای صنفی خود مواجه خواهند شد.
سردار تقوی با بیان اینکه قطع به یقین مردم عزیز ما برای حفظ سلامتی خود تلاش‌ می‌کنند، تاکید کرد: در سراسر استان واحدهای انتظامی ماموریت دارند که اگر کسی در زمره‌ی صنوفی باشد که مجاز به فعالیت تا اطلاع بعدی نیست، قطعا با تذکر پلیس و تعطیلی مکان خود مواجه خواهد شد.
رئیس اتاق اصناف مشهد هم در ادامه اظهار کرد: با توجه به اینکه همه دستگاه‌ها برای قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا پای کار آمده‌اند، طبیعتا اصناف هم مراجعات زیادی دارند، در بازار حضور دارند و به دنبال این هستند نقش خود را در این حوزه ایفا کنند.
محمود بنانژاد با اشاره به اینکه صنوف غیر ضروری به جز صنوفی که ارائه خدمات به مردم می‌دهند، تعطیل خواهد بود، افزود: مصوبه استان این است که کلیه صنوف غیر ضروری به جز صنوف تامین کننده مواد غذایی تعطیل هستند، در این راستا با همکاری نیروی انتظامی برخوردها از امروز شروع شده است و اگر واحدی نسبت به تذکرات تمکین نکند، پلمپ خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه مشهد دارای 120 هزار واحد صنفی است، خاطرنشان کرد: حدود 20 هزار واحد صنفی مرتبط با مواد غذایی در مشهد فعالیت می‌کنند و مابقی باید تا اطلاع ثانوی تعطیل باشند.
رئیس اتاق اصناف مشهد تصریح کرد: در بحث برخورد با واحدهای صنفی دارای پروانه کسب و بدون پروانه، تفاوتی وجود ندارد و این امر در قانون نظام صنفی پیش‌بینی شده است، با این وجود اول به همه واحدهای صنفی توصیه‌ می‌کنیم با تعطیلی واحدهای صنوف خود به ما کمک کنند.
بنانژاد تاکید کرد: نگران متصدیان واحدهای صنفی و کارگران این واحدها هستیم، هرچند برخی از فروشگاه‌ها به ما اعلام می‌کنند که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، اما بسیاری در معرض شیوع ویروس قرار دارند و به واسطه درگیری با کسب و کار از شرایط ایمنی و بهداشتی غافل می‌شوند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۵۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی


بازدید امروز ۵۲
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲۷ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۰۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۰۴۹۹۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۳ نفر
آماربازدیدکنندگان