.     .     .
۱۳۹۹/۰۵/۰۸

استاندار در دیدار سفیر ایران در افغانستان تاکید کرد:

آمادگی خراسان رضوی برای تقویت روابط با افغانستان

استاندار خراسان رضوی در دیدار سفیر ایران در افغانستان گفت: در حد بضاعت خراسان رضوی برای تقویت روابط با کشور افغانستان آمادگی داریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سفیر ایران در افغانستان با حضور در محل دفتر استاندار خراسان رضوی با علیرضا رزم‌حسینی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
استاندار خراسان رضوی در این جلسه گفت: در خراسان رضوی به اندازه بضاعت استان برای تقویت روابط با افغانستان آمادگی وجود دارد.
علیرضا رزم‌حسینی مرز دوغارون را یکی از مرزهای استراتژیک کشور با افغانستان دانست و افزود: قبلا هم در خصوص توسعه صادرات به افغانستان و حمایت از سرمایه‌گذاری در استان آمادگی خود را اعلام کرده‌ایم.
در ادامه این جلسه سفیر ایران در افغانستان طی سخنانی اظهار کرد: در حوزه‌های مختلف از جمله تزانزیت، راه و معادن می‌توانیم روابط با کشور افغانستان را گسترش داده و مناسبات را ارتقاء ببخشیم.
بهادر امینیان، ادامه داد: در ماه‌های آینده نمایشگاه‌هایی در هرات و کابل برگزار خواهد شد که در این راستا خراسان رضوی می‌تواند در این رویدادها حضور داشته باشد.
وی افزود: ایجاد منطقه صنعتی مشترک بین دو کشور یکی دیگر از اقداماتی است که می‌تواند در جهت گسترش روابط دو کشور مفید واقع شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: اطلاعات ما در حوزه استان مجاور در هرات در ابعاد مختلف اجتماعی فرهنگی کم است، لذا کنسولگری در صورت امکان اطلاعات این چنینی را در اختیار استان قرار بدهد.
حسن جعفری با اشاره به ظرفیت‌های مرز دوغارون خاطرنشان کرد: باید برای نظم و مدیریت بهتر ورود و خروج از مرز دوغارون ساماندهی بشود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی همچنین در ادامه این جلسه تصریح کرد: همانطور که قبلا اعلام کرده‌ایم برای تاسیس منطقه صنعتی مشترک آمادگی لازم در خراسان رضوی وجود دارد.
علی رسولیان گفت: در نقاط مشخص شده، فضایی را برای مخازن نفتی ایجاد کردایم و آمادگی داریم نفت را به آن طرف مرز در کشور افغانستان ارسال کنیم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۸۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی


بازدید امروز ۳۷
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۲ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۴۵ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۰۴۲۳۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۲ نفر
آماربازدیدکنندگان