.     .     .
۱۳۹۹/۰۵/۰۹

در جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان صورت گرفت؛

تعیین معین اقتصاد مقاومتی جدید شهرستان رشتخوار

جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی برگزار و در آن شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد، به عنوان معین اقتصاد مقاومتی شهرستان رشتخوار انتخاب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، با حضور استاندار خراسان رضوی، نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار شهرستان رشتخوار، جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان برگزار و شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد، به عنوان معین اقتصاد مقاومتی این شهرستان انتخاب شد.
علیرضا رزم‌حسینی در این جلسه اظهار کرد: مدل اقتصاد مقاومتی که در خراسان رضوی در حال اجراست علی‌رغم همه سختی‌ها، مسیر خود را با همت همه مدیران استان ادامه می‌دهد.
وی با اشاره به آیه قرآنی«وَالَّذِینَ فِی أَمْوَالِهِمْ حَقٌّ مَعْلُومٌ ٭ لِلسَّائِلِ وَالْمَحْرُومِ» افزود: اگر در شرایط امروز فردی متمکن است باید مسئولیت خود را نسبت به محرومین ایفا کند.
استاندار خراسان رضوی پذیرفتن مسئولیت معین اقتصاد مقاومتی را یک اقدام داوطلبانه برشمرد و متذکر شد: اگر بنیه اقتصادی مردم در شهرستانی ضعیف شده به این دلیل است که مدیریت توسعه در منطقه وجود نداشته است.
رزم‌حسینی به یکی از اهداف مهم طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی پرداخت و تشریح کرد: هدف از این مدل ایجاد اشتغال است که به صورت طبیعی وقتی اشتغال درست شود شاخص‌های دیگر هم افزایش پیدا خواهد کرد و در ادامه بسیاری از مشکلات فرهنگی هم برطرف خواهد شد.
نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، منطقه رشتخوار را یکی از محرو‌م‌ترین مناطق استان دانست و گفت: این استضعاف باعث شده است مشکلات عدیده‌ای برای مردم ساکن در این منطقه ایجاد شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبر احمدپور ادامه داد: اقتصاد اصلی منطقه رشتخوار مبتنی بر کشاورزی و دامداری است که این دو بخش به دلیل خشکسالی‌های اخیر از بین رفته و هنوز جایگزین مناسبی به جای کشاورزی به مردم معرفی نشده است.
وی افزود: طرح‌های خوب فولادی در شهرستان رشتخوار در حال انجام است اما تا زمانی که فولاد به یک صنعت قوی در رشتخوار تبدیل شود مدت زمان زیادی باقی مانده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمدپور ضمن اشاره به مشکل جاده‌های اصلی و فرعی شهرستان رشتخوار در بخش دیگری بیان کرد: در این شرایط برای مردم شهرستان رشتخوار، طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، بسیار امیدبخش است و اگر گسترش پیدا کند و بتواند گام‌های موثری در این شهرستان بردارد بسیاری از مشکلات این شهرستان را برطرف خواهد کرد.
در ادامه این جلسه امام جمعه شهرستان رشتخوار هم به غیر استاندارد بودن جاده‌های شهرستان پرداخت و گفت: جاده رشتخوار به تربت معروف به جاده مرگ است لذا امیدواریم فکری برای این مشکل بشود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن جهانشیری خطاب به استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در کنار این شهرستان باشید تا بتوانیم تحول فرهنگی و اقتصادی در شهرستان ایجاد کنیم و در کشور نمونه شویم.
فرماندار شهرستان رشتخوار همچنین در این جلسه ضمن اشاره به تحول اقتصادی ایجاد شده توسط مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در سطح استان، بیان کرد: در حال حاضر از رشتخوار صدای کار، تولید و همدلی شنیده می‌شود.
خالقداد عرب رویکرد شهرستان رشتخوار را تولید ثروت اعلام کرد و گفت: بسترهای تولید در شهرستان فراهم شده است و امیدواریم با کمک معین‌های اقتصادی یک حرکت جهادی در شهرستان شروع شود.
در ادامه این جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، گفت: در حوزه اقتصاد اقدامات مناسبی در شهرستان رشتخوار انجام شده است، در همین راستا امیدواریم دو پروژه بزرگ فولادی شهرستان تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد و مردم منطقه رشتخوار از منافع آن منتفع شوند.
علی رسولیان افزود: شهرستان رشتخوار 34 پروژه سرمایه‌گذاری با ارزش 594 میلیارد تومان در حال انجام دارد که در قالب این پروژه‌ها تعداد 2207 نفر مشغول به کار خواهند شد.
دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی نیز در این جلسه گفت: در شهرستان رشتخوار تعداد 4 الی 5 معین مسئولیت توانمندسازی دارند که در دو نوع توسعه درون سیستمی و جلب مشارکت مردمی در حال انجام فعالیت هستند.
علی‌اکبر لبافی ادامه داد: با همدلی که بین فرماندار و نماینده مردم رشتخوار در مجلس شورای اسلامی و دیگر ارکان حاکمیت در این شهرستان وجود دارد، می‌توانیم در آینده شاهد روند رو به رشد شاخص‌های اقتصادی در این شهرستان باشیم.
نماینده شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد همچنین در ادامه این جلسه طی سخنان کوتاهی ابراز کرد: علاوه بر ایجاد اشتغال در مناطق مورد نظر، سعی کرده‌ایم به مسئولیت‌های اجتماعی خود پایبند باشیم.
محمد مدنی‌فر افزود: بعد از امضای تفاهم‌نامه معین اقتصاد مقاومتی همه تلاش خود را خواهیم کرد تا به منطقه کمک کنیم و در راستای توسعه پایدار منطقه و استان موفق باشیم.
گفتنی است، در انتهای این جلسه در قالب تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری خراسان رضوی و شرکت صنعتی و معدنی  توسعه فراگیر سناباد، این شرکت به عنوان معین اقتصاد مقاومتی شهرستان رشتخوار انتخاب شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۶۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی


بازدید امروز ۱۱۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۴۵ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۰۴۳۰۸ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۹ نفر
آماربازدیدکنندگان