.     .     .
۱۳۹۹/۰۷/۱۶

آخرین تصمیمات شورای تامین شهرستان در خصوص وضعیت قرمز نیشابور

معاون استاندار و فرماندار نیشابور: کلیه فعالیت ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و ابلاغی بلامانع است


معاون استاندار و فرماندار نیشابور گفت: کلیه فعالیت ها در شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی و ابلاغی و با مسئولیت دستگاه های مربوطه بلامانع است.
به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری نیشابور، علیرضا قامتی صبح امروز در حاشیه جلسه شورای تامین شهرستان عنوان کرد: با توجه به وضعیت قرمز شهرستان و افزایش آمار بستری ها، فوتی ها و مراجعین با علائم کرونا مقرر شد کلیه فعالیت ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و با مسئولیت دستگاه های مربوطه برقرار باشد.
وی با اشاره به تجربیات موفق دهه اول محرم  و با تاکید بر استفاده از ظرفیت هیئت های مذهبی در راستای اغنای افکار عمومی افزود: با توجه به برودت هوا و وضعیت قرمز شهرستان، هیئت های مذهبی با محوریت سازمان تبلیغات اسلامی، مراسم دهه پایانی صفر را در روزهای اربعین سرور و سالار شهیدان، رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) در ظهر همان روز به مدت یک ساعت و ۳۰ دقیقه بعد از نماز ظهر برگزار نمایند.
قامتی ادامه داد: در سایر اماکن و صنوفی که به لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی دارای محدودیت هستند پس از اخذ تعهد از متصدیان صنوف و مسئولین هیئت های ورزشی فعالیت آن ها بلامانع است و در صورت تخطی از پروتکل های بهداشتی بر اساس گزارش علوم پزشکی با دستور مقام قضایی برخورد لازم با مسئولین مربوطه صورت خواهد گرفت.
رئیس شورای تامین شهرستان نیشابور در خصوص تعطیلی مدارس گفت: با توجه به گزارش رئیس آموزش و پرورش شهرستان که تنها ۱۹ درصد دانش آموزان در مدارس حضور دارند و همچنین شیوه نامه های ابلاغی از سوی معاون وزیر بهداشت، کلیه آزمون ها در مدارس به صورت مجازی برگزار و حتی الامکان نیز از برگزاری کلاس های حضوری خودداری شود.
قامتی تاکید کرد: در سایر مراکز آموزشی نیز مقرر شد طبق شیوه نامه های ابلاغی عمل گردد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
تعداد بازدیدها : ۴۱


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی


بازدید امروز ۳۷۵
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۱۹ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۱۳۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۸۷۳۸۱۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۱ نفر
آماربازدیدکنندگان