معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور
علیرضا قامتی
معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

استاندار خراسان رضوی در دیدارِ رئیس شورای ولایتی هرات تاکید کرد:

ضرورت ارتقاء سطح ارتباطات هرات و خراسان رضوی

استاندار خراسان رضوی در دیدارِ رئیس شورای ولایتی هرات ضمن اشاره به اشتراکات ایران و افغانستان، بر افزایش سطح همکاری‌های هرات و خراسان رضوی تاکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در دیدارِ رئیس شورای ولایتی هرات که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به پیشینه تاریخی و اشتراکات دینی، فرهنگی و زبانی دو کشور ایران و افغانستان انتظار می‌رود سطح همکاری بین هرات و خراسان رضوی افزایش یابد.
وی با اشاره به نقش استان‌های مرزی در افزایش تعاملات بین دو کشور ایران و افغانستان افزود: امیدواریم با توجه به سیاست دولت مبنی بر افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی فی‌مابین دو کشور شاهد ارتقاء مبادلات تجاری باشیم.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: روستاها و ساکنین نوارهای مرزی از امکانات کمتری برخوردار هستند، امیدواریم که با همکاری دو طرف سطح امکانات زیرساختی و رفاهی توسعه مردم مناطق مرزی نیز افزایش یابد.
معتمدیان متذکر شد: با تلاش‌های صورت گرفته در هفته‌های آتی خط آهن خواف-هرات راه‌اندازی خواهد شد که شاهد آثار آن بر افزایش همکاری‌ها خواهیم بود.
وی بر تقویت مسیرهای ترانزیتی ایران با افغانستان تاکید کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم از این طریق، مسیر دوم دسترسی ایران به کشورهای منطقه را شاهد باشیم.
استاندار خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مرز دوغارون و اهمیت رفع اختلافات جزئی بین دو کشور در این مرز پرداخت و تصریح کرد: برای ۲۴ ساعته کردن مرز دوغارون که روان‌سازی را به دنبال خواهد داشت، آمادگی کامل داریم. این اتفاق از نظر اقتصادی و امنیتی به نفع دو کشور خواهد بود.
انتقال سوخت از طریق خط لوله، همکاری دو کشور در زمینه گاز و کشت فراسرزمینی از جمله موضوعاتی بود که معتمدیان در این دیدار مطرح کرد.
در ادامه این دیدار رئیس شورای ولایتی هرات نیز ضمن اشاره به اشتراکات زبانی و مذهبی و فرهنگی بین دو کشور بر همکاری بیشتر دو کشور بویژه در حوزه موضوعات مرزی تاکید کرد.
کامران علیزایی افزود: مردم مرزنشین مشکلات فراوانی دارند که حمایت و توجه بیشتر مسئولان دو کشور را می‌طلبد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۱۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

آماربازدیدکنندگان