معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور
علیرضا قامتی
معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

از سوی رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان اعلام شد: جزئیات طرح‌ جامع "مدیریت هوشمند محدودیت ها " در شهرستان نیشابور🔹جزئیات طرح جامع «مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید۱۹» در شهرستان، از سوی رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در نیشابور اعلام شد.

🔹به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری نیشابور علیرضا قامتی اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرستان نیشابور در وضعیت قرمز از نظر میزان فراگیری و شیوع ویروس کرونا  قرار دارد، تشدید نظارت ها و اعمال قانون، قرنطینه افراد مبتلا، آموزش، اطلاع رسانی، فرهنگ سازی، حفاظت از گروه های آسیب پذیر و افراد دارای بیماری زمینه ای، ایجاد محدودیت هدفمند و ...  ضروری است. 

🔹وی عنوان کرد: از روز شنبه یک آذر کلیه دستگاه های اجرایی موظفند ترتیبی اتخاذ نمایند که در ارائه خدمات ضروری به شهروندان خللی ایجاد نشود.

🔹معاون استاندار و فرماندار نیشابور در خصوص چگونگی خدمات دهی دستگاه های اجرایی و ادارات در این دوران افزود: کلیه دستگاه های ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با ماموریت های اساسی و مدیریت شهری می توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول(در سطح ملی و استان)  نسبت به حضور ۵۰ درصد کارکنان خود در صورتی که خللی در ارائه خدمات ضروری بوجود نیاید، اقدام نمایند و در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با ۱/۳ کارکنان انجام می شود.

🔹قامتی تصریح کرد: کلیه مراکز آموزشی(آموزشگاه ها، مدارس، دانشگاه ها و ...) به طور کامل تعطیل و صرفا کارکنان حفاظت فیزیکی، تاسیسات و سامانه های الکترونیکی و سایر کارکنان که ضروری می باشند حضور خواهند داشت.

🔹وی گفت: شهرداری موظف است در این ایام از هر گونه تجمع ورزشی، صنفی و دست فروشان در پارک ها و سطح شهر در طول شبانه روز جلوگیری و برخورد لازم معمول نماید.

🔹فرماندار نیشابور همچنین اعلام کرد: کلیه گروه های شغلی ۲، ۳ و ۴ از تاریخ ۱/۹/۱۳۹۹ تا اطلاع ثانوی تعطیل می باشند و جهت نظارت بر اصناف و مشاغل جهت رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای مصوبات، تیمی متشکل از اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، دانشکده علوم پزشکی و نیروی انتظامی تشکیل و با صنوفی که نقض مصوبه داشته باشند، با هماهنگی دادستان و بدون نیاز به مجوز دستگاه قضایی با محوریت اداره صنعت، معدن و تجارت اقدام نموده و گزارش روزانه به ستاد کرونای شهرستان مستقر در فرمانداری ارسال دارند.

🔹قامتی اعلام کرد:  با توجه به ضرورت تردد پرسنل ادارات و صنوف شهرستان و مصوبات ستاد کرونا، فرمانداری می بایست نسبت به صدور مجوز تردد و انعکاس آن به پلیس راه شهرستان اقدام نماید.

🔹وی در خصوص ممنوعیت تردد خودروهای غیربومی به شهرستان های دارای وضعیت قرمز گفت:  فرماندهی انتظامی شهرستان می بایست نسبت به جلوگیری از تردد خودروهای با پلاک غیر بومی در محل ورودی حوزه استحفاظی شهرستان اقدام نماید .همچنین نسبت به تردد خودروها از ساعت ۲۱ الی ۴ صبح  از مورخ ۱/۹/۱۳۹۹ در داخل شهر اعمال قانون نماید.

🔹قامتی افزود: همچنین تردد خودروهای دستگاه های خدماتی، مراکز بیمارستانی و موارد مشابه با رویت کارت شناسایی بلامانع است.


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
تعداد بازدیدها : ۱۲۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

آماربازدیدکنندگان