معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور
علیرضا قامتی
معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۸/۲۷

تاکید فرماندار نیشابور بر برنامه محوری و هماهنگی بیشتر متولیان ورزش شهرستان


امام جمعه نیشابورگفت:  ورزش ابزار سلامت روح  و روان‌جامعه و یکی از عوامل نشاط و شادابی است.
حجت الاسلام یعقوبی در جلسه شورای ورزش شهرستان افزود: ورزش نیاز به یک‌فرهنگ عمومی دارد. متاسفانه در فرهنگ عمومی و در میان مردم بعنوان یک نیاز و یک ضرورت شناخته نمی‌شود، باید تلاش کنیم تا اهمیت ورزش در فرهنگ عمومی ما افزایش پیدا کند و بعنوان نیاز در هر فرد، خانواده و گروه شناخته شود و در فرهنگ عمومی جامعه جایگاه ویژه ای برای آن در نظر بگیریم.
 وی اظهار کرد: در خصوص باشگاه‌های ورزشی، ما با کمبود مواجه هستیم یکی از عوامل این است که ورزش یک نیاز حساب نمی‌شود و در این زمینه بجز گروه ها و افراد خاص هزینه نمی‌کنند.
حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه ورزش قهرمانی از دل ورزش عمومی بیرون‌می آید بر اختصاص مکان هایی جهت ورزش عمومی از سوی نهاد های متولی تاکید کرد.
امام جمعه نیشابور عنوان کرد:  رسیدگی به ورزشکاران منحصر به روزهای مسابقه  نیست و باید در تمام روزهای زندگی شان این اتفاق بیفتد .
حجت الاسلام یعقوبی گفت: یکی از راه های مبارزه با اعتیاد و سایر آسیب‌های اجتماعی، ورزش است. بنابراین نگاه به ورزش هم یک‌نگاه سلامت روحی، جسمی، فرهنگی و اجتماعی است و هم  از لحاظ سیاسی هم اهمیت دارد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور در ادامه اظهار کرد: تصمیم گیری در خصوص ورزش نیشابور باید در شورای ورزش مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شود تا از این طریق بتوان با ایجاد وحدت رویه بر اساس اولویت های صحیح و مبتنی بر اطلاعات و آمار دقیق گام های موثری در زمینه ارتقای ورزش شهرستان برداشت.
علیرضا قامتی با انتقاد از پراکندگی در تصمیم گیری ها در خصوص ورزش و جوانان افزود: بودجه و اعتبار لازم در نیشابور هست، مشکل  این است که پراکندگی و موازی کاری در این زمینه زیاد است و این موضوع باید مرتفع شود.
وی با بیان اینکه بدون برنامه کار پیش نمی رود بر هماهنگی بیشتر دستگاه های متولی در این زمینه تاکید کرد.


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
۳۵


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

آماربازدیدکنندگان