معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور
علیرضا قامتی
معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۸/۲۷

فرماندار نیشابور بر برگزاری مانورهای آموزشی وعملیاتی جهت آمادگی نیروها و تجهیزات تاکید کرد

 
 صبح امروز جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان نیشابور با حضور معاون استاندار و فرماندارویژه ورئیس شورای مدیریت بحران و اعضای این شورا در سالن شهید عابد فرمانداری برگزارشد.
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه  نیشابورگفت: در فرآیند مدیریت بحران اولین مرحله  پیش بینی و پیشگیری است بایستی پیشگیری لازم در خصوص رخدادها انجام شود.
 
علیرضا قامتی با اشاره به تغییرات اقلیمی و فصل بارندگی و همچنین وجود گسل در نیشابور بر انجام اقدامات پیشگیرانه، بازگشایی مسیل ها، حفظ حریم رودخانه، فعال شدن کمیته های ذیل شوراو استعلام از خطوط انتقال سوخت، بروز رسانی لیست های مربوط به تجهیزات ومنابع انسانی شورای  مدیریت بحران شهرستان و مقاوم سازی منازل ومستحدثات با توجه به وجود گسل ها تاکید کرد.
 
وی اعلام کرد: در یک ماهه گذشته چندین مانور به منظور آمادگی نیروها و دستگاه های متولی در شهرستان در حوزه های مختلف انجام شده است.
 
قامتی افزود: درتعدادی ازشهرستانها ساختمان مراکز ستاد مدیریت بحران ایجاد شده است ودر نیشابور بنا به قانون، ساختمان بحران بایستی در  اختیار رئیس شورای مدیریت بحران شهرستان باشد،لذابر تسریع در تخلیه ساختمان مربوطه که در اختیار شهرداری منطقه یک می باشد تاکید کرد.
 
در این‌ جلسه همچنین  رسما  مدیریت عملیاتی بحران شهر نیشابور  توسط فرماندار به سید حسن میرفانی شهردار نیشابور تفویض و تمامی دستگاه‌ها موظف شدند در شرایط بحران، همکاری لازم را با شهردار داشته باشند.
 
در این جلسه همچنین مقرر شد جهت آمادگی نیروها ودریافت آموزش های لازم ، ادارات با توجه به کارکرد های خود، سناریوی مانور را طراحی و اجرانمایند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری نیشابور
۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :


کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی

آماربازدیدکنندگان